Mieszkania w Rydułtowach

Jak wynika z analizy portalu nieruchomości Oferty.net, średnia cena mieszkania w Rydułtowach to 137 tys. zł. Za metr kwadratowy w tym mieście zapłacimy średnio 2,1 tys. zł.

59 tys. zł to uśredniona kwota, jaką zapłacimy, kupując kawalerkę. Rozstrzał cen jest tu niewielki: najtańsze mieszkanie jednopokojowe kosztuje 49 tys. zł, co jest najmniejszą ceną mieszkania w całym mieście, najdroższe – 75 tys. zł. Lokale te w przeważającej większości gotowe są do zamieszkania od razu po zakupie. Średnia stawka za metr kwadratowy to 1,9 tys. zł.

Mieszkania dwu- i trzypokojowe stanowią 60% ofert na rydułtowskim rynku wtórnym. Uśredniona cena za M3 to 95 tys. zł. Stawki za nie zaczynają się od 55 tys. zł razem z mieszkaniami małymi i potrzebującymi remontu. Najwięcej – do 174 tys. zł – zapłacimy za lokale w nowym budownictwie. Średnia cena metra kwadratowego to 2,1 tys. zł.

Chcąc kupić M4, musimy liczyć się z najwyższą średnią stawką za metr kwadratowy w całym mieście – 2,4 tys. zł. Może wynika to z faktu, że nawet najtańsze lokale z tej kategorii (od 95 tys. zł) nie wymagają od kupującego remontu. Ceny najdroższych lokali dochodzą do 190 tys. zł, a w wyjątkowych przypadkach nawet do 280 tys. zł – mieszkania te są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych lub posiadają własny ogródek. Średnia stawka to 139 tys. zł.

Potencjalnym nabywcom mieszkań w Rydułtowach interesujące powinny wydać się lokale czteropokojowe , jako że odznaczają się one najniższą średnią ceną metra kwadratowego: 1,8 tys. zł. Ich koszty zaczynają się od 133 tys. zł, jednak za najdroższe zapłacimy nawet mniej niż za M4, czyli 250 tys. zł. Apartamenty czteropokojowe można kupić w trzech przedziałach wielkościowych: 135 m2 za 250 tys. zł (i jest to najliczniejsza grupa), 122-123 m2 za 199 tys. zł oraz mniejsze niż 75 m2. Średnia cena mieszkania czteropokojowego wynosi  222 tys. zł.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *