Jakub Pawełek – twórca powieści sensacyjnej

Czas wakacji i wypoczynku właśnie się rozpoczął. Wielu z Was już zaplanowało swoje wyjazdy i urlopy. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą czegoś do czytania. Przecież dobra lektura powinna być nieodłącznym towarzyszem każdej letniej przygody.

jakub_pawelek_rydultowyMamy dla Was ciekawą propozycję. Jeśli lubicie klimaty sensacyjne i militarne, zachęcamy do sięgnięcia po książki naszego kolejnego bohatera z cyklu „Rydułtowik”, Pana Jakuba Pawełka. Gwarantujemy, że zaczytacie się w jego twórczości bez pamięci.

Jakub Pawełek mimo tego, iż nie urodził się w Rydułtowach, czuje się stuprocentowym Rydułtowikiem oraz  Ślązakiem.
Do naszego miasta przyjechał w wieku 13 lat. Choć początkowo było mu trudno zaaklimatyzować się w tutejszej kulturze,  z czasem zżył się z miejscową społecznością.
Nasz bohater ukończył rydułtowskie Liceum Ogólnokształcące, a po zdaniu matury podjął studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Jakub Pawełek zadebiutował w lutym 2014 roku, powieścią pt. „Wschodni grom”.
W grudniu tego samego roku wydany został „Perski podmuch”. Obie książki zostały bardzo dobrze przyjęte przez czytelników oraz zyskały liczne pochwały recenzentów.
W sierpniu zeszłego roku została wydana ostatnia książka pisarza – „Kaukaski płomień”.

wschodni_grom           preski_podmuch           kaukaski_plomien

Czytając jego wszystkie powieści, przeniesiecie się w świat dobrego filmu sensacyjnego. Ciągła i wartka akcja  nie pozwala nudzić się czytelnikowi choćby na chwilę.

A jak to się zaczęło…?

Nasz bohater od dziecka czytał książki. Początkowo fascynował się fantastyką, czytał m.in Tolkiena i Sapkowskiego. Później przyszedł czas na literaturę uwspółcześnioną. Jego inspiracją stali się Tom Clancy i Larry Bond, legendy światowej sensacji.

Kiedy trafił na książki wydawnictwa Warbook, potentata na rynku polskiej sensacji politycznej, stał się ich wielkim fanem. Ich książki pochłaniał jedną po drugiej. Pewnie wtedy nawet nie pomyślał, że będzie dla nich kiedyś tworzył.

Jego pierwsza książka była następstwem chęci zmierzenia się z nieco większym wyzwaniem, niż napisanie tekstu na konkurs literacki.

Plany i marzenia…

Wielkim marzeniem naszego Rydułtowika jest wykupienie przez HBO praw do ekranizacji jego książek, a przez CD Projekt RED do wyprodukowania gry na podstawie jego twórczości.
Jakub Pawełek chce ciągle pisać oraz nieustannie się dokształcać. Pragnie stawać się coraz to lepszym w tym, co robi.
Z tych marzeń przyziemnych, chce stworzyć wspaniałą rodzinę i znaleźć skuteczne lekarstwo na lęk przed lataniem.
Aktualnie Pan Jakub Pawełek pracuje, tworzy i mieszka w Katowicach. Z tym miastem wiąże swoją przyszłość. Do Rydułtów wraca jednak zawsze z chęcią i uśmiechem, gdyż ma tu kochającą rodzinę i przyjaciół.
My życzymy Panu Jakubowi spełnienia wszystkich marzeń, zarówno tych, które związane są z jego życiem osobistym, jak i tych zawodowych. Niech myśli, pomysły kłębiące się w jego głowie ujrzą światło dzienne. Niech jego talent zyska mnóstwo wielbicieli i fanów.
Życzymy również, by Jego twórczość oceniana była przez czytelników, jak i recenzentów wyłącznie w samych superlatywach.
My zaś z niecierpliwością czekamy na jego nową powieść, która pojawi się jesienią tego roku.

Zapisz

Zapisz

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *