MOLIKI KSIĄŻKOWE

Każdy rodzic wie, że pierwsze trzy lata życia dziecka są bardzo ważne w jego rozwoju. Ten okres, to czas intensywnych i ciągłych zmian. Każdego dnia dziecko nabywa nowych umiejętności.

Idąc za tymi faktami, Biblioteka Publiczna Miasta Rydułtowy stworzyła grupę zabawową dla naszych najmłodszych milusińskich. Grupa zabawowa to alternatywna forma edukacyjna, mająca na celu wspieranie rozwoju najmłodszych dzieci.

Moliki książkowe to zajęcia dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, organizowane są raz w tygodniu w siedzibie biblioteki miejskiej.
Czas dzieci spędzany z innymi maluchami sprzyja ich integracji. Starsze wyczulają się na potrzeby młodszych, zaś młodsze uczą się poprzez obserwację uczestników zajęć.

Moliki Książkowe prowadzone są przez panią Basię Furgoł, która na co dzień pracuje w bibliotece i jest najukochańszą „ciocią” maluszków.

To właśnie ona tworzy te zajęcia: wymyśla zabawy, przez które dzieci mogą rozwijać swoje zmysły, takie jak wzrok, słuch, dotyk i smak.
Zabawy te stymulują prawidłowy rozwój – dzieci śpiewają, tańczą, rysują, malują, budują itp.

Wzajemna wymiana doświadczeń rodziców i opiekunów dzieci oraz organizowane przez bibliotekę spotkania ze specjalistami w różnych dziedzinach, takimi jak: logopeda, fizjoterapeuta, czy też dietetyk pozwalają również na rozwój dorosłych uczestników grupy.

Moliki książkowe łączą przyjemne z pożytecznym. Każdy rodzic, opiekun, a co najważniejsze dziecko znajdzie coś dla siebie 😉

Galeria zdjęć Molików Książkowych

Malowanie farbami

moliki-ksiazkowe2 moliki-ksiazkowe11 moliki-ksiazkowe16

Zajęcia z jogurtowymi farbami

moliki-ksiazkowe12 moliki-ksiazkowe17 moliki-ksiazkowe13

Piaskownica z kaszy manny

moliki-ksiazkowe14 moliki-ksiazkowe18 moliki-ksiazkowe19

Spotkanie z logopedą

moliki-ksiazkowe4 moliki-ksiazkowe3 moliki-ksiazkowe20

Zabawa z galaretką

moliki-ksiazkowe15 moliki-ksiazkowe9 moliki-ksiazkowe21

Spotkanie z Pawłem Zawitkowskim, znanym fizjoterapeutą

moliki-ksiazkowe22 moliki-ksiazkowe23 moliki-ksiazkowe8

I inne 😉

moliki-ksiazkowe26 moliki-ksiazkowe28 moliki-ksiazkowe30 moliki-ksiazkowe5   moliki-ksiazkowe7 moliki-ksiazkowe31 moliki-ksiazkowe1 Moliki-ksiazkowe

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *