XXII Memoriał Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka

W dniu 30.04. (środa) odbędzie się w Rydułtowach XXII Memoriał Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka – harcmistrzów i poruczników Armii Krajowej – tradycyjne biegi uliczne połączone z uczczeniem pamięci tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Uroczyste składanie kwiatów będzie miało miejsce pod pomnikiem „Walki i Zwycięstwa”. Następnie rozpoczną się uliczne biegi sztafetowe dla dzieci i młodzieży oraz otwarty bieg kobiet i mężczyzn na dystansie 2,4 km. Biuro zawodów będzie mieścić się na Placu im. Ludwika Konarzewskiego. W zeszłym roku w zawodach wzięło udział prawie 400 zawodników, w tym także z Orlovej w Czechach.

Program imprezy:
10:00 – koncertuje Orkiestra KWK Rydułtowy-Anna
10:15 – zbiórka delegacji zakładów pracy i organizacji społecznych na placu przed Urzędem Miasta
10:30 – uroczystość ku czci poległych za wolność Ojczyzny pod pomnikiem „Walki i Zwycięstwa”
11:00 – start do pierwszego biegu /biuro zawodów – Plac im. Ludwika Konarzewskiego
13:15 – ogłoszenie wyników i wręczanie nagród

Trasa biegów sztafetowych będzie prowadzić następującymi ulicami: Ofiar Terroru, Jagiellońską, Strzelców Bytomskich, Mickiewicza, Ofiar Terroru.

W związku z tym informujemy, że w czasie trwania zawodów będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w naszym mieście.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów oraz bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg, nadzór będą pełniły służby porządkowe organizatora oraz funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *