Mieszkania w Rydułtowach

Jak wynika z analizy portalu nieruchomości Oferty.net, średnia cena mieszkania w Rydułtowach to 137 tys. zł. Za metr kwadratowy w tym mieście zapłacimy średnio 2,1 tys. zł.

59 tys. zł to uśredniona kwota, jaką zapłacimy, kupując kawalerkę. Rozstrzał cen jest tu niewielki: najtańsze mieszkanie jednopokojowe kosztuje 49 tys. zł, co jest najmniejszą ceną mieszkania w całym mieście, najdroższe – 75 tys. zł. Lokale te w przeważającej większości gotowe są do zamieszkania od razu po zakupie. Średnia stawka za metr kwadratowy to 1,9 tys. zł.

Mieszkania dwu- i trzypokojowe stanowią 60% ofert na rydułtowskim rynku wtórnym. Uśredniona cena za M3 to 95 tys. zł. Stawki za nie zaczynają się od 55 tys. zł razem z mieszkaniami małymi i potrzebującymi remontu. Najwięcej – do 174 tys. zł – zapłacimy za lokale w nowym budownictwie. Średnia cena metra kwadratowego to 2,1 tys. zł.

Chcąc kupić M4, musimy liczyć się z najwyższą średnią stawką za metr kwadratowy w całym mieście – 2,4 tys. zł. Może wynika to z faktu, że nawet najtańsze lokale z tej kategorii (od 95 tys. zł) nie wymagają od kupującego remontu. Ceny najdroższych lokali dochodzą do 190 tys. zł, a w wyjątkowych przypadkach nawet do 280 tys. zł – mieszkania te są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych lub posiadają własny ogródek. Średnia stawka to 139 tys. zł.

Potencjalnym nabywcom mieszkań w Rydułtowach interesujące powinny wydać się lokale czteropokojowe , jako że odznaczają się one najniższą średnią ceną metra kwadratowego: 1,8 tys. zł. Ich koszty zaczynają się od 133 tys. zł, jednak za najdroższe zapłacimy nawet mniej niż za M4, czyli 250 tys. zł. Apartamenty czteropokojowe można kupić w trzech przedziałach wielkościowych: 135 m2 za 250 tys. zł (i jest to najliczniejsza grupa), 122-123 m2 za 199 tys. zł oraz mniejsze niż 75 m2. Średnia cena mieszkania czteropokojowego wynosi  222 tys. zł.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *