Gabinet stomatologiczny w Rydułtowach

Twój uśmiech naszą satysfakcją, pod takim hasłem został otwarty nowoczesny gabinet stomatologiczny na ul. Ofiar Terroru 24. Wszyscy mieszkańcy zapewne znają to miejsce jako dawną siedzibę zakładu PrefReh. Dobry Dentysta to nie tylko gabinet, ale również pracowania radiologii cyfrowej, gdzie można wykonać rentgen panoramiczny uzębienia.

Zapytaliśmy u źródła jaki cel stawiają przed sobą młodzi i ambitni lekarze tworzący zespół Dobry Dentysta. Oto kilka zdań z naszej rozmowy:

Witamy, naszym podstawowym celem jest szeroko rozumiana profilaktyka oraz podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat higieny jamy ustnej. A w przypadkach gdzie na profilaktykę jest już za późno stawiamy na współpracę z pacjentem, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty leczenia zadowalające każdego pacjenta.

Dlaczego wiedza i profilaktyka jest taka ważna?

Aby cieszyć się zdrowym uśmiechem, należy regularnie odwiedzać dentystę, minimum raz na pół roku.

Zdrowa jama ustna i zęby gwarantują lepsze zdrowie, samopoczucie i kondycję. Nieleczone mogą prowadzić do wielu schorzeń między innymi do zapalania wsierdzia. Starasz się o dziecko lub jesteś w ciąży nie lekceważ stanów zapalnych w jamie ustnej, mogą prowadzić do zakażeń, mniejszej masy urodzeniowej a nawet poronienia. Próchnica jest chorobą bakteryjną i zakaźną, nieleczona rozwija się i atakuje kolejne zęby. Bez pomocy specjalisty w końcu dochodzi do ich zniszczenia i utraty. Boli Cię ząb, został złamany lub wypadło wypełnienie. Nie czekaj aż będzie za późno, wiele zębów można uratować przez leczenie kanałowe a następnie wykorzystać w leczeniu protetycznym. Zadzwoń na pewno zostaniesz przyjęty.

Brak zębów prowadzi do wielu konsekwencji. Zaczynając od zmian w wyrazie twarzy, zapadają się kąciki ust, wysuwa się bródka, nasza twarz wygląda mniej atrakcyjnie a nawet starzej. Utrata zębów prowadzi do przesuwania się a następnie rozchwiania sąsiednich zębów co kończy się ich utratą i pogorszeniem stanu wyjściowego. Kolejnym problemem przy utracie zębów jest niemożliwość dobrego pogryzienia jedzenia co wiąże się z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego a czasami niedożywieniem zwłaszcza u osób starszych.

Wszystkie te problemy można rozwiązać dzięki nowoczesnym metodom leczenia i uzupełnieniami protetycznymi dla każdego. Nie wiesz jaki jest stan zdrowia Twojej jamy ustnej i czy potrzebujesz pomocy, przyjdź na darmowe badanie i konsultację. Dowiesz się w jaki sposób możesz odzyskać piękny uśmiech i pewność siebie. Boisz się kosztów, to nie problem możemy wykonać leczenie na raty.

Ładny uśmiech to nasza wizytówka, czasami wystarczy jeden, aby zdobyć czyjąś sympatię. Tak samo wystarczy jedna wizyta u stomatologa, aby zacząć zmianę na lepsze.

You may also like...

1 Response

  1. Paweł pisze:

    Polecom, bardzo dobre podejście. I ryntgen maja nie trza nigdzie jezdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *