Otwarcie Galerii Sztuki Złote Grabie

galeria1.jpg22 maja 2009r. o godzinie 18.00 zapraszamy na otwarcie Galerii Sztuki Złote Grabie połączone z wernisażem wystawy prac plastycznych uczniów Państwowego Ogniska Plastycznego w Rydułtowach.

Otwarcie galerii uświetni instrumentalny i wokalny występ uczniów Szkoły Muzycznej Pawła Świętego w Rydułtowach pod dyr. Anny Urbańczyk.

Galeria Sztuki Złote Grabie to prywatna galeria, której nazwa nawiązuje do herbu miasta Rydułtowy – miejsca, w którym galeria powstała i będzie funkcjonować. Przestrzeń wystawiennicza galerii o powierzchni 250 m² oraz profesjonalny system oświetlenia dają wiele możliwości aranżacyjnych i ekspozycyjnych.

galeria_plakat.jpg

 

Główne kierunki działalności galerii:
-organizowanie wystaw, wernisaży,
-sprzedaż i promocja prac plastycznych w galerii stacjonarnej oraz internetowej,
-prowadzenie działalności edukacyjnej (warsztaty plastyczne, zajęcia dla dzieci) i wydawniczej (foldery, plakaty, zaproszenia),
-współpraca z artystami, instytucjami kultury oraz innymi galeriami.

Oficjalnemu otwarciu galerii będzie towarzyszył wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Państwowego Ogniska Plastycznego im. Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach.

Państwowe Ognisko Plastyczne im. L. Konarzewskiego Seniora swym początkiem sięga 1945 roku, od tego czasu znane jest jako szkoła rzeźby w węglu. Dzisiaj posiada nową siedzibę z pracowniami przystosowanymi do specyfiki prowadzonych tam zajęć, a są to: rysunek, malarstwo, kompozycja, historia sztuki, rzeźba, emalia, grafika.

Wychowankowie Ogniska zdobywają nagrody międzynarodowe i ogólnopolskie często wybierając studia lub szkoły średnie o profilu plastycznym.

Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w trybie kursu trzyletniego adresowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, jak i starszych osób zainteresowanych rozwijaniem swych pasji plastycznych. Jest też grupa dziecięca, gdzie zajęcia dostosowane są do wieku i obejmują: rzeźbę, malarstwo i rysunek.

Dyrektorem Państwowego Ogniska Plastycznego w Rydułtowach jest dr Franciszek Nieć.

Rydułtowskie ognisko jest jedyną tego typu placówką na terenie województwa śląskiego.

Galeria Sztuki Złote Grabie
44-280 Rydułtowy
ul. Strzelców Bytomskich

tel. kom. 691146871
e-mail: galeria@zlotegrabie.pl
www.zlotegrabie.pl

Godziny otwarcia galerii:

wtorek – piątek 10.00-18.00
sobota 10.00-14.00
poniedziałek galeria nieczynna

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *