Rybnicka e-karta – Elektroniczna Karta Miejska

Jak podaje oficjalna strona internetowa Urzędu Miasta Rybnik:

Od listopada 2006 r. w Rybniku będzie funkcjonować Elektroniczna Karta Miejska. Jako pierwszy zostanie uruchomiony e-bilet, umożliwiający płacenie za przejazdy autobusami miejskimi. Dotychczasowe papierowe bilety okresowe oraz jednorazowe zastąpi nowoczesna i bezpieczna plastikowa karta. W ukrytym w niej mikroprocesorze zapisana zostanie informacja o wykupionych biletach.

Rybnicka elektroniczna karta miejska, to unikalny w skali kraju i zarazem bardzo nowatorski projekt, dzięki któremu będzie można płacić za szereg usług w mieście, np. za przejazdy autobusami. Będzie też można dokonywać opłat za wstęp na basen, opłat miejskich i skarbowych. Dzięki e-karcie możliwe będzie elektroniczne załatwianie spraw w urzędzie.

Projekt realizowany jest w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

  • Całkowity koszt projektu – 5 323 653,00 zł
  • Dofinansowanie z funduszy strukturalnych – 3 890 713,65 zł
  • Budżet miasta – 1 432 939,35 zł

Uruchomienie całego systemu planowane jest po 31 marca 2007 r., jednak już jesienią mieszkańcy będą mieli możliwość otrzymania karty i skorzystania z pierwszych usług, np. biletu miesięcznego.

Wielu naszych mieszkańców korzysta z komunikacji ZTZ Rybnik i warto dokładnie zapoznać się z nowymi warunkami, jakie będą obowiązywały w autobusach tego przewoźnika. Zmianie ulegną (wzrosną) ceny biletów 'papierowych’, które będzie można zakupić jedynie u kierowcy. Bilety okresowe będzie można nabyć jedynie posiadając imienną e-kartę.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *