Zaproszenie na koncerty w Sali Kameralnej

Urząd Miasta Rydułtowy zaprasza na koncerty w Sali Kameralnej (ul. Raciborska 369, budynek USC):

  • 12.I.2007, godz. 18.00 – „Koncert Karnawałowy” w wykonaniu Śląskiego Kwartetu Waltorniowego – Kwartet powstał w 1993 roku. Tworzą go muzycy sekcji waltorni Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Zespół ma za sobą dziesiątki koncertów w całym kraju, dokonał także nagrań dla TVP. Od początku swej działalności kwartet spotyka się z dużym zainteresowaniem słuchaczy ze względu na niespotykany skład oraz prezentowany repertuar. Zespół wykonuje muzykę różnorodną – od średniowiecza po współczesność, a także jazz. Skład kwartetu: Leszek Salwa, Jerzy Ślęzak, Waldemar Matera, Grzegorz Grzegorzek.
  • 19.I.2007 – „Pieśni i dumki polskie i ukraińskie” na 2 bandury i śpiew – Wykonawczyniami są dwie profesjonalne artystki z Ukrainy. Obie grają na bandurach i śpiewają.
    Bandury to 64 strunowe kozackie instrumenty ludowe, które mogą nam się kojarzyć z sienkiewiczowskim „Ogniem i mieczem”, a które na koncercie zabrzmią solo, w duecie oraz jako instrumenty akompaniujące do śpiewu, jako że wykonawczynie są także profesjonalnymi śpiewaczkami. W programie m.in. dumki polskie i ukraińskie, pieśni włoskie i neapolitańskie najbardziej znanych włoskich kompozytorów romantycznych.

Bezpłatne zaproszenia na koncerty można odebrać w Wydziale Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia przy ul. Raciborskiej 369, tel. 032 4577 339.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *